Runbjarn on juba kaks aastat mööda Euroopat ringi hulkunud oodates, et saaks sõita Gammalsvenskby külla Ukrainas. Tundub küll hetkel nii, et seda sõitu peab veel tükk aega ootama (ükspäev me sõidame niikuinii!) ja vahepeal peaks ära käima jälle kodumaal, kuhu peaks jõudma suve lõpus.

Euroopas ringi sõitmiseks oli laevaselts sunnitud Runbjarnilt masti maha võtma, et sõita läbi sildade alt ja tunnelites. Mast sai juulis 2022 jäetud paariks kuuks Hollandisse, et see järgi sõidutada Musta mere poole, kuid plaanid teadagi muutusid. Paarist kuust sai paar aastat ja masti hoidmise kulud paraku suurenesid proportsionaalselt.

Puulaevaselts Vikan otsustas korraldada Runbjarni masti tagasi saamise ja muude kulude katmise abistamiseks loterii. Välja loositakse:

  • ketas, mis välja lõigatud Runbjarni esimesest mastist, eriväljaanne;
  • Runbjarni taldrik, sellised olid kasutusel laevas esimestel aastatel, järgi on neid kasutamata ainult veel neli;
  • nagi, meisterdatud Runbjarni vanast poordilauast (plantser), seerianumbriga 001, materjal muidugi tamm, kaunis käsitöö;
  • Carl Russwurmi raamat eestirootslastest „Eibofolke“, eestikeelne tõlge, mis ilmus 2015 ja mida poelettidelt ei leia;
  • 3-tunnine purjeretk Runbjarniga (kuni 12 in).

Loosil osalemiseks tuleb teha ülekanne MTÜ Puulaevaselts Vikan arvele Swedbankis selgitusega Toetus Runbjarnile. Iga 25 eurot on üks pilet ja loosimine toimub kui on kogutud vajalik summa või hiljemalt 01.08.2024.

Kogu tulu läheb Runbjarni taglastuse toetuseks.

Lisainfo: runbjarn@gmail.com või +372 5279 641