Würzburg – Nürnberg (broneeritud)

Kavas:

Seiklejad komplekteeritud, laev broneeritud ja valmis teele asuma. Kohtumiseni pardal!

 

Würzburg

Mis ühendab Keiser Punahabet, röntgenkiirgust ning meie purjeseiklust? Würzburg. Paik, mis õhkab meeldivat harmooniat ajaloost, kultuurist ja veinist. Praegune ülikoolilinn ja endine kuninglik paikneb idülliliselt mõlemal pool Maini jõge. Linna ühendab 1080 meetrit pikk Vana Maini sild, mida kaunistavad ja valvavad võimsad pühakute kujud. Saksa füüsik Wilhelm Conrad Röntgen avastas just Würzburgis röntgenkiirguse ning teenis selle eest ka Nobeli Preemia.

Nürnberg

Jätame Maini jõe mõneks ajaks selja taha ning oleme jõudnud oma seiklusega Doonaule, Baierimaale kaunisse Nürnbergi. Nürnberg ei erine visuaalselt suuresti teistest ajaloolistest linnadest, mida me külastame. Sest ka siin leiame eest paiga, kus avastada keskaegseid kindluseid ning vangikonge, kirikuid ja käsitöökaupluseid. Siiski eristab Nürnbergi suursuguse Rahvusmuuseumiga ning omaaegsete natsipartei ehitistega, mis hõlmavad endas 2 km pikkust paraadväljakut ja võimast kongressisaali. Maailmakuulsaks saigi linn pärast teist maailmasõda just siin toimunud sõjakurjategijate protsessi tõttu. Rõõmsamal noodil jätkates; Nürnbergi südalinn on hästi kompaktne, kus kõik olulised vaatamisväärsused on käe-jala juures. Või siis lihtsalt järgmise nurga taga. Enamus tänavaid linnasüdames on autovabad ja jalutamiseks loodud. Linna läbib Pegnitzi jõgi, mitmed sillad ja kaunid kaldapealsed on osa Nürnbergi võludest.
Frangimaa on teadupärast kuulus veinipiirkond, kus tehakse suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega veine. Ning olgu ka mainitud, et kurikuulus on Nürnbergi punane õlu, mis on kaitstud geograafilise tähisega.

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704