Nürnberg – Linz (broneeritud)

Kavas:

Seiklejad komplekteeritud, laev broneeritud ja valmis teele asuma. Kohtumiseni pardal!

 

Nürnberg

Alustame reisi ilusal sinisel Doonaul Nürnbergist.

Tuhande aastane linnastu Nürnberg-Fürth asub Baierimaal, veel täpsemalt selle põhjapoolses osas Frangimaal. Nürnberg on Baierimaa suuruselt teine linn mis 1945 aastal kõvasti pommirhae all kannatada sai aga on kenasti renoveeritud ja ilmselt maailmakuulus pärast teist mailmasõda  toimunud sõjakurjategijate protsessi tõttu. Lisaks muule on linna  tähtsamaid külastuskohti muidugi Albrecht Düreri majamuuseum.

Nürnbergi südalinn on hästi kompaktne ja kõik olulised vaatamisväärsused on käe-jala juures. Või siis lihtsalt järgmise nurga taga. Enamus tänavaid linnasüdames on autovabad ja jalutamiseks loodud. Frangimaa on teadupärast kuulus veinipiirkond, kus tehakse suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega veine. Olgu mainitud, et Nürnbergis on kaks sellele linnale ainuomast toitu, mida võib nende nimetuse all müüa ainult siis, kui nad on Nürnbergis valmistatud. Geograafilise tähisega kaitstud on Nürnbergi vorstid Nürnberger Rostbratwurste ja piparkoogimaitselised präänikud Lebkuchen ning Nürnbergi punane õl.

Kõigile gurmeesõpradele oluline info: Nürnbergis asub 7 Michelini restorani.

 

Linz

Jõuame Euroopa keskpunkti, Linzi! Ida-lääne teljel Pariis-Budapest ja põhi-lõuna teljel Malmö-Trieste. Roomlaste poolt asutatud  linna südameks on üks Euroopa suurimaid väljakuid, mis on lausa 200. ruutmeetrine.

Väljakut ümbritsevad Barokk- ja renessanssiaegsete fassadidega uhked majad. Uus katedraal ehk Mariä Empfängnis Dom on Austria suurim sakraalehitis.

Kuulsaimad Linzi elanikud on ehk matemaatik ja astronoom Johannes Kepler. Ka Adolf Hitler ja Adof Eichmann on just siin oma noorusaja veetnud. Veel enne oma elu lõppu plaanis  Hitler siia rajada Führeri muuseumi ja kujundada sellest linnast Kolmanda Reici kultuurikeskuse. Suurejoonelised plaanid sellest on säilinud.

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704