Mohacs – Belgrad

Kavas:

Asume teele Serbia poole. Meil on 6 päeva aega, et õppida tundma mõnd särtsakat Serbia eurolaulu ning seda ümisedes nautida nii seltskonda, kui loodust enda ümber. Läbime oma teekonnal mitmeid linnu, millega tutvuda, mida avastada ja nautida. Välja jõuame kaunisse Belgradi. Kohtumiseni pardal!

 

Mohaks

Mohacs on asutatud Ungarlaste, Sakslaste ning Slovakkide poolt ning linnas on tunda tugevad ühtustunnet ja sõbralikkust, mida ilmestavad erinevad ajalugu meenutavad ausambad ning muuseumid. Ungari on tuntud kui hea veinipiirkond ja iga veinipiirkonna toidud ja veinid on arenenud käsikäes ning saavutanud ajapikku kooskõla, mistõttu kohalike retseptide juurde leidub selle regiooni veinide hulgast alati midagi head. Naudime!

Belgard

Oo Belgrad, Serbia pealinn. Saabume ajaloolisse „Valgesse linna“, mis on jäänud sajakonna sõja teele, vallutatud ja laastatud mitmekümneid kordi ning praegu püsib kindlalt ja võõrustab külalisi rõõmuga. Tänasele linnale on aluse pannud Keldi hõimud. Belgradi kaunistavad kiftid väljakud ja monumendid, pargid ja purskkaevud. Siit leiab ka põnevaid arheoloogilisi paiku ning kultuuriväärtuseid. Augustis kestab veel linnas suur suvefestival, mille melust kindlasti osa saame.

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704