Mainz – Strasbourg

Kavas:

Kolmas etapp algab Mainzist. Mis saama hakkab, seda teab päriselt vaid taevaisa ise. Meie loome mõnusa õhkkonna headele inimestele, heiskame purjed ja asume seltsis teele. Vahepeal teeme peatuseid linnades, kust möödume, valmistame koos süüa ja leiame aega naljadeks ning lauludeks. Seiklus lõpeb Prantsusmaal, armsas Strasbourgi linnakeses. Tere tulemast pardale!

 

Mainz 

Tänu oma asukohale kohas, kus kohtuvad Reini ja Maini jõed, naudib Mainz mõlemast maailmast kadestamisväärset parimat, muutes selle ideaalseks jõepiirkonnaks, mida uudistada. Jõgede hoonestatud kaldad on elegantsed ja rõõmustavad jalutajaid, samas kui kaugemad vaated premeerivad teid Saksamaa kõige hingematvamate stseenidega. Mainzi peetakse ka Saksamaa veinipealinnaks. Siinsed viinamarjaistandused on maailmakuulsad. Suveniiriks ja ehk teepealegi saab kaasa osta nii kurikuulsat Rieslingu kui ka Silvaneri viinamarjast valmistatud valgeid veine.

Strasbourg

Kiire sissepõige Prantsusmaale noortemeelsesse Strasbourgi linna. Kaunis Strasbourg võlub külastajaid fantastilise kultuuri ja ajalooga, mida ilmestab võimas ja suursugune Jumalaema katedraal. Multikultuurne Strasbourg on lausa loodud nö. nädalalõpu puhkuseks, kus avastada näiteks UNESCO maailmapärandiga vanalinna osa, mida hellitlevalt „Väikeseks Prantsusmaaks“ kutsutakse. Samas on võimalik siin külastada ka Euroopa parlamendi täiskogu istungit ning tutvuda Parlamentariumiga lausa eesti keeles.

Teekonna kaart

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704