Linz – Vienna – Budapest

Kavas:

Seiklus jätkub Euroopa keskpunktist. Jätame hüvasti Hitleri lapsepõlvemaadega ja liigume rõõmuga edasi läbi Viini Ungarisse. Oh seda rõõmu. Suur suvi on käes ja sooja kliimaga vee peal viibida on lausa õnnistus. Jõetuul sasib juukseid, keegi kaotab laintesse oma mütsi… Ei ole hullu. Elämä on laiffi, ootame teid pardale!

 

Linz

Asume Euroopa keskpunktis, Linzis! Ida-lääne teljel Pariis-Budapest ja põhi-lõuna teljel Malmö-Trieste. Roomlaste poolt asutatud  linna südameks on üks Euroopa suurimaid väljakuid, mis on lausa 200. ruutmeetrine. Väljakut ümbritsevad barokk- ja renessanssiaegsete fassadidega uhked majad. Uus katedraal ehk Mariä Empfängnis Dom on Austria suurim sakraalehitis.

Kuulsaimad Linzi elanikud on ehk matemaatik ja astronoom Johannes Kepler. Ka Adolf Hitler ja Adof Eichmann on just siin oma noorusaja veetnud. Veel enne oma elu lõppu plaanis  Hitler siia rajada Führeri muuseumi ja kujundada sellest linnast Kolmanda Reici kultuurikeskuse. Suurejoonelised plaanid sellest on säilinud.

 

Budapest

Ahoi, oleme jõudnud reisiga Ungari pealinna Budapesti. Linna tähtsus liikluse mõttes on olnud oluline nii maal, kui veel. Enamus Euroopa suured maanteed ja raudteeliinid viivad Budapesti ning ka Doonau oli ja on endiselt oluline veetee, mis asub maailma mõistes tähtsas kaubateede ristumiskohas.
Budapest on üks kolmest pealinnas maailmas, kus asuvad termilised allikad, mida tasub kindlasti külastada ning kogeda. Budapest on arhitektuuriliselt samuti eriline, sest linnas on säilinud suuresti sõjaeelne arhitektuur. Siin asub ka Ungari kõige pikem maja ehk Budapesti parlamendihoone, mis on 268 meetrit pikk.

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704