Hanau – Würzburg

Kavas:

Astuge pardale, astuge pardale. Elamusreis mööda Reini, Maini ja Doonau kanalit jätkub. Meid on saatmas maalilised vaated ja uskumatu kulgemine looduslikus roheluses. Alustame oma sõitu Jaanipäeval, et uue seltskonnaga koos nautida aasta kõige pikemat ööd.

 

Hanau

Hanau asukoht Maini ja Kinzigi jõgede ristumiskohas kutsub meid nautima kauneid jõemaastikke. Tegemist on vendade Grimmide sünnilinnaga, seega võib olla kindel, et sealne loodus ja eluolu igale külastajale muinasjutulisi kogemusi pakuvad. Näiteks jõgede ristumisest kiviviske kaugusel asub maaliline Kesselstadti eeslinn ning romantiline Phillipsruhe loss.

Würzburg

Mis ühendab Keiser Punahabet, röntgenkiirgust ning meie purjeseiklust? Würzburg. Paik, mis õhkab meeldivat harmooniat ajaloost, kultuurist ja veinist. Praegune ülikoolilinn ja endine kuninglik paikneb idülliliselt mõlemal pool Maini jõge. Linna ühendab 1080 meetrit pikk Vana Maini sild, mida kaunistavad ja valvavad võimsad pühakute kujud. Saksa füüsik Wilhelm Conrad Röntgen avastas just Würzburgis röntgenkiirguse ning teenis selle eest ka Nobeli Preemia.

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704