Budapest – Mohacs (broneeritud)

Kavas:

Kui ugrilaste hõimud oma rännakul Volga äärest läände kord teeristile jõudsid, näitas üks viit tekstiga „päike, soe, vein” vasakule ning teine tekstiga „pime, külm, sääsed” paremale. Kes lugeda oskasid, läksid vasakule ning nendest said ungarlased. Kes lugeda ei osanud, läksid paremale ning nendest said eestlased ja soomlased. Nali naljaks. Ungarisse oleme me jõudnud ja seda peame me nautima.

Seiklejad komplekteeritud, laev broneeritud ja valmis teele asuma. Kohtumiseni pardal!

 

Budapest

Kaunis Ungari pealinn Budapest on turistide seas armastatud sihtkoht mitmel põhjusel.
Budapestis on väga hästi säilinud suursugune ja võimas sõjaeelne arhitektuur, meeleolukad välispaad ja termid. Doonaut kaunistavad kaheksa suur silda, millest vanim on ehitatud aastal 1849 ning uusim, Megyeri sild aastal 2008. Megyeri sild on eripärane ka seetõttu, et tegemist on Ungari pikima sillaga, olles kokku lausa 1862 meetrit pikk.
Tehnilisest informatsioonist emotsionaalsemaks minnes võlub Budapest külastajaid võrratute lilleaedadega, parkidega, puiesteedega. Budapesti õhutrammiga on võimalik sõita Budapesti kindlusesse, kust avanevad suurepärased vaated linnale ja Doonaule.

Mohacs

Jõuame Serbia ja Horvaatia piiri lähedal asuvasse Ungari linna, Mohacs’isse. Mohácsi uhkuseks on kuuepäevane talvine rahvakomme Busówalk, mille UNESCO kuulutas 2009. aastal inimkonna vaimseks kultuuripärandiks. Kesklinna on rajatud Busoudvari kompleks, kus on võimalik tutvuda sajandite vanuse karnevali rahvakommetega. Hoones on traditsioonilised busō lambanahksed kostüümid ja hirmutavad sõjatarvikud, möbleeritud sokamaja ning atmosfääri täiustab lõket meenutav valgus- ja helishow.
Mohacs on asutatud Ungarlaste, Sakslaste ning Slovakkide poolt ning linnas on tunda tugevad ühtustunnet ja sõbralikkust, mida ilmestavad erinevad ajalugu meenutavad ausambad ning muuseumid. Ungari on tuntud kui hea veinipiirkond ja iga veinipiirkonna toidud ja veinid on arenenud käsikäes ning saavutanud ajapikku kooskõla, mistõttu kohalike retseptide juurde leidub selle regiooni veinide hulgast alati midagi head. Naudime!

Broneeri reis: runbjarn@gmail.com / tel. +372 5551 7704